mannenwerk Gevonden en verloren voorwerpen Kille een bazar gehouden, ten bate van het fanfarecorps „O. n. S."voor aanschaffing meubilair en verwar ming voor dit verenigingsgebouw. Het bezoek overtrof de verwach ting. Vooral de Zaterdagavond ken merkte zich door een bijzondere druk te. De toeloop was toen zo groot, dat het gebouw alle bezoekers niet gelijktijdig kon bevatten. De verschillende stands hadden'het zeer druk, in het bijzonder het Rad van Avontuur. Maandagavond werden de restanten opgeruimd. De belang stelling hiervoor was enorm, zodat er goede zaken werden gemaakt. „O. n. S." kan zeer tevreden zijn met deze schitterende afloop. De collecte, gehouden voor het t.b.c.-fonds „Draagt Elkanders Lasten" heeft niet zoals gemeld f 245, maar f325 opgebracht. VEEN Wegens foutieve berichtgeving van de correspondent deelt het be stuur van de Chr. Vrouwenvereniging „Ónder Ons" alhier, ons mede, dat de vereniging niet is ontbonden,, doch dat op de laatst gehouden ledenverga dering besloten is, wegens het te klein aantal leden, over te gaan tot de Chr. Vrouwenbond te Wijk. Het bericht van de ontbin ding van de Chr. Vrouwenvereniging „Onder Ons" te Veen, werd mij ver strekt door pen lid der vereniging. Dat dit bericht juist was,, blijkt wel uit bovenstaand bericht over de aan sluiting van voormelde Vrouwenver eniging bij de Chr. Vrouwenbond te Wijk. De correspondent. Onze dorpsgenoot, de heer Ad van Tilborg, slaagde deze zomer voor het diploma keurmeester, afd fruit en dezer dagen voor hetzelfde diplo ma afd. groenten. Wij wensen de heer v. Tilborg pro ficiat met het behaalde succes. MIJN HARPIJ ES: DE CACHET, die pijn verdrijft en kou afzet.40en 75cc WIJK Ongetwijfeld zal het de inwo ners dezer gemeente interesseren te vernemen, dat Dinsdag 24 Oct. as., des avonds om 8 uur in Concordia op de Vismarkt te Heusden door het Nationaal Zwitsers Verkeersbu reau, officieel Agentschap der Zwit serse Bondsspoorwegten, pp uitnodi ging vqn het Departement Heusden der ^Maatschappij „Tot Nut van 't Al gemeen" verschillende films vertoond zullen worden geheel betrekking heb bende op Zwitserland. Het gesproken woord zal hierbij verduidelijkend werken. Allerteerst zal door d-e héér H. Tiemstra, propagandacbef v.h. Natio naal Zwitsers Verkeersbureau ©en in leidende causerie gehouden worden ovei „Het Zwitserse landschap" met geprojecteerde Leica-kleurenfoto's Hierop volgt een geluidsfilm „Per Auto door Zwitserland". Vervolgens behandelt dhr. Tiem stra „Rondreis door Zwitserland", eveneens met Leica-kleurenfotó's. Als slot voor de pauzie„Luzern en hel Muziekfestival" (geluidsfilm). Juist iets voor muziek!lefhebbers Na de pauze wordt het program ma vervolgd met „de Rijn" (geluids film)' „Rondreis door Zwitserland" (2e deel) en „Skiën in de lente" (ge luidsfilm). Een belangwekkend, leerzaam pro gramma Deze avond kan een goede in leiding zijn voor de voorgenomen reis na.ar het land dér bergen. Zij die de afgelopen zomer met de Zwitsers kennis gemaakt hebben en veel over dit prachtige land heb ben gehoord, kunnen nu aanschou wen, .wat menigmaal het onderwerp van liet gesprek is geweest. Op een druk bezoek wordt gere kend. Plaatskaarten zijn. verkrijgbaar vanaf Maandag' 16 Oct. bij dé Fir ma Veerman alsmede des avonds 'voor de .aanvang aan de zaal. Die prijs fl,per persoon, voor niet-leden van het Nut, kan geen be zwaar zijn. WIJK EN AALBURG Het kinderkoor Maryke alhier, heeft van het oud-bestuur van het voormalige kinderkoor „Jong Leven", een gift ontvangen van f94,—. Van zelfsprekend zijn. de leden en het Be stuur zeer dankbaar voor dit bewijs van waardering en medeleven. Bij wijze van proef zal a.s.. Zater dag: '(jen extra-repetitie worden ge houden van het kinderkoor in de O. L. School, van 2 tot 3 uur. De ou ders worden dringend verzocht Ortï mede te werken, zodat de kinderen in de gelegenheid zijn om tie komen. Leert uw kinderen vooral, om, als zij ergens aan begonnen zijn, het aange vangen werk ook af te maken. Het is verbazingwekkend, hpe gemakkelijk sommige ouders ten opzichte van hun kinderen handelen. Willen hun kinderen naar het kinderkoor, uitste kend, willen ze één of twee maanden Is de mening van Mijnheer den Besten. Klanten bezoeken kan vermoeiend zijn, maar als ik in mijn wagen vaneen pijp geurige tabak geniet, doe ik nieuwe energie op en gaatstraksiiet verkopen vanzelf." Ittfter&aadiErgdat niets boven 'n pijp goede tabak! later naar de muziekvereniging, best, ga dan maar van het kinderkoor af. Het is voor het koor niet erg, als kinderen met zo. weinig volhardings vermogen weg gaan, maar het is wel erg voor de kinderen, dat zij daartoe in staat gesteld worden. Het is ook onbeleefd ten opzichte van de lei ders, die geheel belangeloos hun tijd en arbeid geven. Daarom nogmaals, werkt mede, en als uw kind lid geworden is, zorgt dat het ook de repetitie's bijwoont. De middenstandscursus, uit gaande van het handelsinstituut Bag german te Zaltbomanel, heeft haar lessen weer hervat. Met ingang van Dinsdag 25 October, worden de les sen tweemaal per week gegeven in de O. L. School alhier, van ',s avonds zeven tot half negen en. wel op Dins dag en. Vrijdag. Nieuwe cursisten die nen zich onverwijld op te geven. Voor hen, die taartoe geschikt ge acht worden, is in het voorjaar van 1951 gelegenheid het examen af te leggen. WOUDIUCHEM De heer L. Vermink alhier is benoemd tot bestuurslid van de Chr. Schoolbond in de Alblasserwaard, Vij Dierenlanden en het Land van Al ten a Woudrichem's Fanfarecorps „Kunst en Vriendschap" zal op 2, 3 en 4 November a.s. in het Ver enigingsgebouw aan de Vissersdijk eein bazar houden. Groeneveld's Aannemersbe drijf heeft een aanvang gemaakt met de fouw van ©en dubbel woonhuis eu twee duplex-woningen voor re kening dezer gemeente aan de Koe poortstraat. De verbouw van de openbare-1 en bijzondere lagere school in de Vesting is thans zo goed als ge reed. Naar alle waarschijnlijkheid zullen de scholen op 30 October a.s. weder voor het onderwijs in ge bruik kunnen worden genomen. De opbrengst van de collecte voor het verjaringsfonds in de Ned. Herv. kerk alhier bedroeg over de maand September j.l. f55.37. ANDEL Andel 1 speelde in de compe titie tegen Noad 1 uit Wijk en won deze wedstrijd met 2o. VEEN De voor j.l. Zaterdag vastgestelde wedstrijden voor Achilles 1 en 2 werden uitgesteld wegens het over lijden van ons zeer geacht medelid A. J. Timmermans. Hoewel de competitie nog nietten einde is zal er a.s. Zaterdag toch al een begin worden gemaakt met de Bekercompetitie KNVB. afd. Dord recht. Deze beker is thans in het be zit van Achilles 1 alhier. A.s. Zaterdag gaat Achilles haar eerste Bekerwedstrijd spelen in Kerk wijk tegen Kerkwijk 1. Het vertrek zal worden bekend gemaakt op de uitnodigingen. AALST. Koin de eerste helft der zomer- Z a terd agmidd ag voe tb alc ompetnor maal volgens programma afgewerkt worden ,dit kan niet gezegd worden vain de tweede helft. Door allerlei oorzaak moesten de laatste weken verschillende reeds vastgestelde wed strijden verdaagd worden, zodat hét inu toch nog laat in het seizoen zal worden, voordat alle wedstrijden zul len gespeeld zijn. Roda 1 zou Zater dag j.l. aan haar laatste ontmoeting toe geweest zijn, als niet het droevige feit zich had voorgedaan, dat een lid der v.v. Achilles in Veen kwam te overlijden, waarop deze ontmoe ting opnieuw werd uitgesteld. Alleen de junioren kwamen nu Za terdag binnen de lijnen en wel te Nieuwendijk tegen de Alfcena jupio- ren A. Dit was een wedstrijd met hizoindere betekenis, daar die thuis club zich bij pen overwinning kam pioen kon noemen. Onze jongens ech ter toonden hun kunnen en 'in een spannende, sportieve partij zorgden ze dat de Nieuweindijkiers geen reden tot juichen kregen, dank zij (je door linksbinnen Warmoltz na een kwar tier spelen met een schitterend schot gescoorde enige goal van deze wed strijd. Nog, hebben de nu uitgespeel de 'gastheren van Zaterdag met een punt voorsprong de leiding, maar onze jeugdige plaatsgenoten hebben nog twee uitwedstrijdente spelen, in.l. te Aalburg' en te Sleed wijk en hebben derhalve aan één overwin ning of twee gelijke spelen genoeg om de zo begeerde plaats te kunnen innemen. Evenals voorgaande jaren zal Roda 1 ook nu weer deelnemen aan de KNVB bekerwedstrijden voor het Zaterdagmiddagvoetbal. De eerste ronde hiervoor wordt gespeeld op Zaterdag 21 Oct. a.s., waarbij onze eerste elftaliers uitkomen tegen de sterke 3e klasser Grote Lindt in Zwijmdrecht. Dit is een onbekende tegenstander, doch gezien het grote verschil van indeling in competitie verband, geloven we niet dat derood- witten de eerste ronde zullen overle ven. Of zorgen ze dit jaar voor een verrassing? Alle overige Roda-elftal- len hebben Zaterdag rust. Boekhandel Firma L. J. VEERMAN Heusden WIJK EN AALBURG Het eerste elftal verloor j.l. Zaterdag met 2o van Sparta 1 uit Andel. De gehele wedstrijd was Noad in de meerderheid, maar zoals dit dik wijls gebeurt, wist Sparta bij een paar uitvallen te doelpunten. De Noad-voorhoede kon het doel niet vinden en zo ging deze op laag peil staande ontmoeting verloren. A.s. Zaterdag krijgt het eerste elf tal bezoek van Woudrichem 1. Deze wedstrijd wordt gespeeld voor de eer ste ronde van de KNVB.-beker. Noad komt weer geheel volledig in het veld, met Duisterwinkel midden voor. Dit kan dus nog een spannende strijd worden, temeer daar Noad in de wedstrijden voor deze beker steeds haar beste spel ontplooit. Aanvang half vier. Het derde elftal gaat naar Well 2. Vertrek kwart voor drie per fiets. WOUDRICHEM Zaterdag j.l. speelde het 3e elftal van de voetbalvereniging „Woudri chem" een wedstrijd tegen Nieuwen dijk 3. Met een 31 .overwinning werd het elftal kampioen in zijn af deling. Met 'teerste elftal, dat die dag een wedstrijd speelde tegen RVVH te Rid derkerk ging het minder goed, zo dat het met een nederlaag huiswaarts keerde, WERKENDAM Llitslag voetbalcompetitie 3e kl. K.N.V.B. Capelle 1Koz. Boys 1 al hier 23. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM. Op de markt van Dinsdag 17 Oct. werden aangevoerd in totaal 5676 stuks vee, n.l. 775 vette koeien en ossen, 2097 gebruiksvee, 110 vette kalveren, 381 graskalveren, 695 nuch tere kalveren, 219 varkens, 611 big gen, 259 paarden, 9 veulens, 426 scha pen of lammeren, 94 bokken of gei ten. Vette koeien 2,502,79, 2.20 2,5°; 1,902,20. Vette kalveren 3,00 3.40, 2.702.90, graskalveren 290 200150; Nuchtere kalveren^ 5 5045; Biggen 4237—28'; Slac'nt- paarden 1,701,601,50. Schapen 1107560; Lammeren 8575 60; Kalf- en melkkoeien 940-840 740; Vare koeien 600525475; Vaarzen 650600325Pinken 475 —400—350. 's-HERTOGENBOSCH. Op de markt van Woensdag 18 October werden aangevoerd 6601 stuks vee, zijnde: 2248 runderen, 143 vette kalveren, 577 nuchtere kalve ren, 58 zeugen, 773 lopers,, 2463 big gen, 302 schapen en lammeren, 37 geiten. De prijzen waren als volgt: melk en kalfkoeien 700-950, guiste koei en 500700, kalf vaarzen 650900, klamvaarzen 550625, guiste vaarzen 525600, pinken 375525, graskal veren 160280, nuchtere slachtkal- veren 4562, zware nuchtere slacht- kalveren 6585, lopers 60; biggen 2540; drachtige zeugen 220250, schapen 6075, vette schapen 110, lammeren 4555, zuiglammeren 60 80, geiten 20-45. GEVONDENte Veen, een heren- armbandhorloge. Inl. bij de Postcom- mandant der Rijkspolitie te Veen. GEVONDEN: een pakje, inhou dende flanel. Terug te bekomen bij M. Bouman, Wijksesteeg B 20, Wijk en Aalburg, GEVONDEN: een ring met twee sleuteltjes, vermoedelijk contactsleu teltjes van ©en auto; op 7 Oct. 1950, in de avond, een hereprijwiel; op 16 Oct. 1950, op het erf,bij het Groene Kruisgebouw te Wijk, een bedrag aan geld. Terug te 'bekomen bij de Postcommandant dei Rijkspolitie te Wijk en Aalburg. LATEN STAAN: in de wachtka mer van Dr. v. d. Loo te Veen, een damesparapluie md bruingele knop. De rechtmatige eigenares gelieve de ze parapluie af te halen. Minder loon~ en meer omzetbelasting De Tweede Kamer heeft een aan vang gemaakt met de behandeling der belastingontwerpen. De Minister stelt voor de loon- en inkomstenbelasting te verlagen, doch daartegenover de omzetbelasting te verhogen. Het normale tarief van 3 pCt. blijft, dit is dus voor de klein handel maar de leveringen van de fabrikant aan de ondernemer worden belast met 4 pCt. en die van fabrikan ten rechtstreeks aan particulieren met 6 pCt. Daarnaast wordt een tussen- tarief voorgesteld, tussen de 3 pOt. en de 15 pCt. weeldetarief, voor half weelde artikelen zoals snoep, gebak, chocolade, koekjes e.d. artikelen, die volgens de Minister niet direct voor levensonderhoud noodzakelijk zijn. Een aantal levensmiddelen zullen daarnetegen weer vrij van omzetbe lasting komen, dit geldt voor bak-en braadvet, margarine, peulvruchten, vis en vlees. Recensie Wij ontvingen het eerste nummer van de „Jeugd Ver keer skrant voor Nederland" een nieuwe uitgave van het Verbond voor Veilig Verkeer en bestemd voor de 5e en 6e klasse der Lagere School. Met deze uitgave wordt onderwij zers en leerlingen een blad in han den gegeven, dat op frisse, prettige en actuele wijze de verkeersstof be handelt, die de leerlingen dienen te kennen om b.v. mee te kunnen doen aan de jaarlijkse schoolverkeersexa- mens van het Verbond. Ongetwijfeld zal dit aardige ver- keersblad er toe bijdragen, om de jeugd met de regels van het verkeer vertrouwd te maken. Dat zulks van groot belang is zal men moeten er kennen, als men weet dat elk jaar 50.000 verkeersongevallen, met rond 16.000 doden en gewonden in ons land voorkomen. De krant verschijnt maandelijks, uitgezonderd de vacantiemaanden Juli en Augustus en wordt voor de ge ringe prijs van 30 ct. per jaar aan gemeenten en scholen aangeboden. Octobermaandcn met scherpe koude^invallen. (Van. onze weerkundige medewerker) Gelukkig is het klimaat van ons land van die aard, dat er maar zeer zelden zulke abnormale weers toes tan- dien voorkomen, dat deze catastro- phale gevolgen hebben. In de zomer komt er af en toe wel eens een scherpe droogperiode voor, welke soms tot schadelijke gevolgen kan leiden en oolc de zeer natie Septem bermaand van dit jaar heeft op het platteland, waar de oogst van aard appelen en suikerbieten op volle gang is, veel ongerief veroorzaakt. Maar over veel vreemde eenden in onze bijt hebben wij toch niet te klagen. Daarom juist is het voor velen misschien interessant om iniet de ui terste weertypen in. een bepaalde maand of seizoen eens kennis te ma lden. Daar hebben we b.v. de Octo- hermaand, waar wij thans midden in zitten. Wannéér wij deze maand over de periode van de laatste 50 ja ren eens nader onder de loupe, ne men. en wij slaan de waarnemingen in deze reeks van jaren er eens op 11a, dan zien wij, dat October- zich niet altijd als een reeds wat ontstui- mig wordende herfstmaand ken merkt, maar zo af en toe oolc al win terse allures heeft. Het meest ex treme voorbeeld hiervan moge Octo ber 1908 zijn. Gemiddeld was deze maand niet te koud, maar in. de periode van 19—23 October trad er een ongeken de koude-inval op. In liet midden en Noorden van ons land daalde daarbij het kwik in verschillende nachten, tot 4 a 6 gr. C. In Fries land liepen de kinderen uit verschil lende dorpen al over het ijs in de sloten. In Hengelo (O.), moesten de scholen worden gesloten, daar er nog geen kachels 'waren gezet en het zon dier kachel niet meer te harden was. Het buitengewone van deze onver wacht scherpe koude-inval was wel het in het begin van die maand voor afgaande zeer warme wéér. Op 2 October steeg het kwik in De Bilt nog tot ©en zomerse waarde van 26,3 gr. G. en in Groningen werd zelfs een voor October record hoge temperatuur van 27 gr. C. waargeno men, terwijl op dit zelfde station 19 dagen, later, n.l. op 21 October, een voor October record lage tempe ratuur van 4,6 gr, C. werd geno teerd. Geen wonder dan ook, dat deze koude-inval velen heeft over vallen. Óp het platteland zullen toen zeker nog heel wat te velde, staan de gewassen zijn bevroren. Plaat selijk zal het in genoemde periode zelcer 6 gr. C. hebben gevroren. In De Bilt bedroeg het absolute mini mum 3,7 gr, C. Op de 25 ste van dat zelfde jaar ledereen, die schrijvend door het leven gaat, is steeds vol lof over O s m i a, de vulpen met het soepele, zachte schrift. Op een Os mi a kan men altijd vertrouwen: lekken is uitgesloten. Oe 1 4-karaats gouden pen gaat een mensenleven mee I <=RS R.W'A.- KKERS R.W.A.. .1KKERS R.W.A.- RIKKERS R.W.A. PIKKERS R.W.A RIKKERS R.W RIKKERS R W., RIKKERS R.W RIKKERS R.W, RIKKERS R-V RIKKERS R. J™ RIKKERS R RIKKERS R RIKKERS RIKKERS RIKKERS RIKKER

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1950 | | pagina 2