POOTAARDAPPELEN Zoekt U een goed boek? te Veifingberichten Complete assen Burgerlijken Stand BRILLEN BAROMETERS GROEN v; BANDEN RECLAME DAGENIII VAN DER DONK's Woninginrichting Firma CHARLES SCHREUDER Zn. ^BRABANT F.N.S. ASSENFABRIEK J EN J DE BETUWEJ Wij noteren heden voor C. V. cL BOGERT SPIJKSTAAL WAGENBOUW VOOR NOORD- I 350.— Vanaf Maandag 23 <-< tot Zaterdag 28 October De gebeurtenis van dit najaar is, zoals ieder jaar, de reclame-week bij VAN DER DONK. Dan kunnen jonge paren en huismoeders voor hun moei zaam bespaarde gelden iets goeds en gegarandeerds kopen voor weinig geld. Want een tachtig-jarige reputatie zegt meer dan een fabrieksmerk. WIJ BRENGEN!!! ARKELSTRAAT 4 GORINCHEM. ges beid. Vanaf zijn aanstelling dr ukt zijn salaris op de dienst. Eigenlijk had bij zijn aanstelling deze verho ging reeds voorgesteld dienen te worden. De heer v. d. Zouwen verkeerde in de miening, dat de dienst steeds een batig saldo opleverde. De Voorzitter zegt, dat zulks niet het geval is voor wat de laatste ja ren betreft. Bovendien is het tarief in andere kringen ook op f3.ge steld, zodat het wenselijk is het ook voor deze gemeente daarmede gelijk te schakeeln. De heer Koekkoek vraagt of de verhoging zal gelden voor alle huis- slachtingen of alleen, voor varkens. De Voorzitter antwoordt, dat dit alleen voor varkens zal gelden. De heer Koekkoek meent, dat het dan alweer de kleine man is, die door deze verhoging wondt getroffen, die behalve zijn kosten van voer en bemesting bij slachten, f 7.50 moet be talen en nu ook f3.voor de keu ring. Alle instellingen groeien zo gemakkelijk tot bureaucratische in stellingen, waarvan de kleine man de dupe wordt. Het is best mogelijk, dait 'tkeurloon moet worden verhoogd, doch spr. wil B. en Wi. er voor waar schuwen er voor te waken, dat die keuringsdienst niet tót 'n bureaucrati sche instelling uitgroeit. Het spijt de Voorzitter, dat de kleine man door de maatregel wordt getroffen, doch het is toch ook zo, dat juist voor de huisslachtingeh. een hulpkeurmieester aangesteld moet wonden. Het zou toch niet billijk zijn deze door anderen te doen be talen. Men zal hét met spr. wel eens zijn, dat het wenselijk is dat de keuringen serieus gebeuren. Wat hier zoals spreker is meegedeeld, plaats vindt. In de drukke tijd moet de hulpkeurmieester ook van autotractie gebruik maken. De heer Koekkoek is het met de redenering van de Voorzitter in prin cipe wiel eens, maar is niettemin van mening, dat het de kleine man is die wordt getroffen. De Voorzitter wijst ei" op, dat hij die zijn vleeswaren bij die slager koopt, er ook aan ^meebetaalt, de verhoging zit in de prijs van de slager begrepen. De heer Koekkoek blijft het groot ste bezwaar hierin zien, dat alle in stellingen zo gemakkelijk pp ambte narij uitlopen. De Voorzitter zegt, dat in de aamstelling van een hulpkeurmeester niets bureaucratisch zit. Spr. hoopt, voor alle bureaucratie zoveel moge lijk' te wakien. De heer v. Biezen wil over de kwestie ook gpog .vvel iets zeggen, al heeft de heer Koekkoek hiem al heel wat woorden uit de mönd genomen. Is het niet mogelijk dat een hulp- keurmeester alleem voor het drukke seizoen wordt aangesteld. Hij "heeft sléchts een maand of drié werk en negen maanden zo goed als niets te doen, terwijl toch zijn loon betaald moet worden. De Voorzitter is tot dit laatste terstond bereid, als die heer v. Bie zen iemand 'kan aanwijzen, die be reid is onder "deze voorwaarden in dienst te treden. Aanvankelijk ge beurde het zo', doch de betrokken ambtenaar wilde dit niet langer en er zit ook een grond van billijk heid in. Ook deze keurmeesters war- ken in. georganiseerd verband en de organisatie laat niet toe, regelmatig iemand voor enige maanden te be noemen. Wél is de benoeming tij- delijk en op arbeidscontract, zou de hulpkeurmieester over een paar jaar b.v. niet meer nódig zijn dan höuidt zijn aanstelling op. De heer v. Biezen wil na de woor den vah de Voorzitter, het gespro kene door de heer Koekkoek nog eens onderstrepen. Imimers als men niet voldoende werk heeft, wordt zo'n persoon zo licht de weg van die ambtenarij opgedreven jen gaat men dingen bedenken om maar In functie te kunnen blijven. De Voorzitter wil nog ppimer'kien, dat het salaris van de hulpkeurmees ter gedeeltelijk wordt betaald door het hoofd van de keuringsdienst, in verband dat hij geen heel jaar werk heeft en dan de veearts van zijn diensten profiteert. De keurmeester heeft in de drukke tijd werk voor 3 man. Ook de andere tijd heeft hij zijn werkzaamheden, al is het dan niet zo druk. De heer v. Biezen verklaart stem ming te willen hebben over dit voor stel, wat door de heren Bax en Koekkoek wordt ondersteund- Het voorstel van B. en W. tot ver hoging van het keurloon, wordt hier op met 6 feegen 3 stemmen verwor pen. Alleen de beide wethouders en de hper v. Velthoven ^tpmdien voor. Vaststelling regeling inzake tege moetkoming studiekosten gemeente- personeel. B. en Wi. komen met dit voorstel in verband met een circulaire van het Centraal Bureau inzake gemeen schappelijke behandeling van ge meentelij ke personeelsaangelegenhe den. Daarin wordt voorgesteld over te gaan tot vaststelling ener overge legde ontwerp verordening inzake te gemoetkoming in Studiekosten van gemeentepersonaelB. en W. zijn van mening, dat de gemeente de oplei ding yan 'haar personeel ter harte moet gaan en daaraan niet zonder mieer voorhij kan gaan en stellen daarom voor tot vaststelling jleront- werp-verordening pver te gaan. Die heer v. d. Zouwen is dit voor stel onbegrijpelijk. In het bedrijfs leven betaalt die eigenaar toch ook niet voor de studie van zijn per soneel. De vakbonden kunnen, ook wiel mét een dergelijk voorstel ko- mien. Ligt het wel op de weg van de gemeente hiertoie over te gaan? Als het gemieentepersoneel veel kos ten moet maken en de gemeente trekt voordeel van .die studie van zo'n ambtenaar, dan zou spr. die ambtenaar een gratificatie willen toekennen. Hij meent dit in een ver ordening vast te leggen wel wat te ver gaand. Heeft zo'n ambtenaar op kosten van de gemeente zijn diplo ma behaald en hij kan dan elders een voordeliger betrekking krijgen, dan profiteert van die subsidie een andere gemeente. Is het salaris van een ambtenaar te laag, laat hem dan om verhoging vragen en als dan wer kelijk blijkt, dat zo iemand op ver hoging recht heeft, dan zal geen enkel raadslid tegen die verhoging zijn. Doch met dit vöorstel gaat men nóar spr. mening een verkeerde rich ting uit. Die Yoorzittèr merkt op, dat uit de woorden van de hieer v. d. Zou wen blijkt, dat deze niet de con cept-ver ordening heeft ingezien, want dan zou hij wieten dat aan de sub sidie bepalingen zijn verbonden tot terugbetaling in verschillende geval len. In de eerste plaats als de stu die niet miet goiad gevolg wordt vol tooid en in de tweede plaats, als de betrokken ambtenaar voor het einde van 3 jaren na zijn slagen naar teen andere gemeente vertrekt. Als men dp studie wil volgen kost dit vooral vanuit deze streek, veel geld 'en spr. ervaring is, dat wie niet stu deert, ook niet de beste ambtenaar is, want om bij te blijven is door lopende studie noodzakelijk. Vooral in deze dure tijd kan het voor som mige ambtenaren bezwaarlijk zijn de studie té volgen, was het niet zo'n dure tijd, dan zonden B. en Wl waarschijnlijk niet met dit voorstel zijn gekomen. Nu zegt de heer v. d. Zouwen wel, dat in het bedrijfs leven ook niet voor studie wordt betaald, doch er zijn genoeg fabrie ken ,die de studie van hun personeel wel financieren. Spr, is niét enthou siast deze weg uitgegaan, doch voor jongelui uit de mindere sta,nd is de studie niet te betalen en vandaar dan ook het voorstel van B. en Wi| De heer v. d. Zouwen is het met de woorden van de Voorzitter wei eens, doch spr. blijft van mening dat in zo'n geval een gratificatie ber ter is dan een subsidie die bij ver ordening wordt geregeld. Bij de heer Koekkoek rijst de vraag, welk personeel valt er onder? De bepaling „alle personeel dat in de gemeente werkzaam is" acht spr. wel wat ruim. Nu z>ogt de Voor zitter wel, dat er voorwaarden aan zijn verbonden, doch als iemand te weinig verdiend om zijn studie te be talen, wat zal er dan van terugbe talen terecht komen als hij niet slaagt. Terugbetaling acht spr. on sociaal, die bepaling kan men gerust schrappen, als zijnde niet steekhou dend. O ok hij zou hen die he t nodig hebben een gratifictaie verlenen en geen verordening vaststellen, die geldt voor alle personéel. De gemeente is een doorgangshuis voor ambtenaren, zodra zie zijn geslaagd, vertrekken ze naar een andere gemeente. Bo vendien hebben ze de richting van ambtenaar ter secretarie toch vrij willig ggekozen en wisten zij vooraf, dat verdere studie daarvoor nodig was. De edele huid- De Voorzitter zegt, dat hét niet de bedoeling is, dat bij die terugbe taling de verstrekte subsidie ineens in zijn geheel moet worden terugbe taald. Met een paar gulden per maand is dit wel door te voeren. Er staat ook niet, dat B. en W. aan iedere aanvraag zullen voldoen, doch dat B. en W. daaraan kunnen vol doen. Ieder geval wordt eerst be keken. Spr. is zelf ook volontair ge weest, doch het instituut volontair is uit den boze. Spr, haalt een voor beeld aan, waarbij verlening van sub sidie nodig en gewettigd, 'is. Juist vqor de minder gegoeden wordt dé Regeling voorgesteld. De heer v. Biezen meent, dat bij de aanstelling van ambtenaren, toch een salaris met periodieke verbogin gen wordt bepaald en ook voor diploma's extra verhogingen worden toegekend. Voor kleine zelfstandigen, die zich vaak moeten uitkleden om hun kinderen te doen studeren, be staat toch ook geen regeling. De Voorzitter merkt op, dat ook voor jongens die amhachtsonderwijs krijgen en die land- en tuinbouw scholen bezoeken, door de gemeen schap wordt bijgedragen. Al zijn er categorieën, waarvoor geen regeling bestaat, is het toch niet nodig, dat dit ook voor 'het gemieentepersoneel niet gebeurt. Spr. zou zeggen, dat de gemeente juist het voorbeeld dient te geven. i Die heer Bax gelooft, dat men el kaar niét góed begrijpt, naar zijn mening zit er in het voorstel van B. en Wt. iets onbillijks. Die Voorzitter is het daarmede niet eens. De heer Bax zou er niet tegen zijn, als het financiëiel mogelijk was. De heer de Witt juicht het voor stel van B. en W. toe, hiervoor wordt dé minder bedeelden ook een. kans gegeven zich op te werken. De heer Koekkoek meent, dat de jongelui doelbewust deze loopbaan kiezen, en daarvoor ook de verant woordelijkheid dienen te dragen. Fa brieken zijn niet gelij Jcte stellen met brieken zijn niét gelijk te stellen mét een gemeente, deze betalen zelf de kosten, bij de gemeente gebeurt het met gelden van de gemeenschap. De Voorzitter wijst er op, dat er meerdere studiebeurzen zijn te ver krijgen. j De heer v. Biezen zegt, dat er in de praktijk van deze beurzen niet veel terecht komt. De Voorz. zegt, dat voor leerlingen die een gymnasium of II.B.S. bezoe ken, de gemeenschap veel geld kos ten. Spr. meent, dat de zaak vol doende is besproken en zal tot stem ming overgaan. Die heer v. d. Zouwen zou dit punt willen aanhouden, om na afloop der vergadering nogeens onderling te overleggen. De heren Bax en Koekkoek on dersteunen. dit voorstel. De heer Koekkoek zou echter een beslissing willen aanhouden tot de volgende vergadering. De Voorzitter merkt op, dat dit aan de raad ligt. Is straks na be spreking1 de raad van oordeel, dat een. besluit kan worden genomen, dan kan dit gebeuren. Spr. wil zich in deze niet binden. Hierop wordt overeenkomstig het voorstel van de heer v. d. Zouwen besloten. Vestiging van opstalrechten ten be hoeve van de noodwoningbouw. a. Ingevolge raadsbesluit van 1 Augustus 1949 is aan P. H. J, Ver hoeven te Harik verkocht voor de som van f975,hét aan de ge meente toebehorende perceel sectie O nummer 110 groot 780 M2. B. en W. hebben het transport tot beden niet laten passeren, aangezien daar bij over het hoofd was gezien, dat op het perceel van gemeentewege een noodwoning gebouwd was. Ten einde de grondpositie der noodwo ning juridisch niet in het gedrang te brengen is het noodzakelijk, dat aan de verkoop alsnog de voorwaarde wordt, verbonden, dat de kqper aan de gemeente het recht van opstal verleent overeenkomstig een ter in zage liggend concept besluit. B. en W. stellen voor hiertoe te besluiten,. b. Op een gedeelte van het ka dastrale perceel sectie O nummer 42 te Hahk, toebehorende ,aan mej. A. M. V. Willaiert te Wiaspik is van ge meentewege eveneens een» noodwo ning geplaatst. Tot op heden mocht het niet gelukken de grondpositie dier woning juridisch te regelen. Het is B. en W. thans gelukt te bemid delen opdat mej. Willaert het per ceeltje verkoopt aan A. van der Pluijm te Hank, die het wil aan vaarden met de l ast van opstal ten behoeve van de gjemeente voor de noodwoning. B. en W. stellen voor tot aanvaarding van dit opstalrecht over te gaan. De heer v. 'Biezen méént, dat de stukjes grond indertijd door de raad zijn verkocht onder bepaalde voor waarden. Spr. acht het nodig deze voorwaarden ook thans te doen gel den. De Voorzitter belooft deze voor waarden in hét contract te doen op nemen, waarna de voorstellen van B. en Wi. inet algemeene stemmien wordt aangenomen. Benoeming leden commissie van advies ingevolge de Woonruimtewet. De benoeming van deleden der Commissie van advies ingevolge de Woonruimtewet behoort telkenjarete geschieden. Tot op heden was de commissie samengesteld als volgt: B. G. Koekkoek, voorzitter; C. L. de Wit, P. van der Zouwen, G. A. van der Pluijm en mej. Wolters. B. en W. stellen voor 'de commissie we derom voor een jaar in haar zelfde samenstelling te herbenoemen. De heer Koekkoek zou het liefst stemming zien. Na deze stemming bleek, dat die heren P. v. d„ Zouwen, G. v. d, Pluijm en mej. Wolters zijn herko zen met 8, de hieren Koekkoek en C. L. de Wit met 7 stemmen. Een biljet was blanco ingeleverd, terwijl de heren Bax en Radings elk 1 stem verwierven. Die Voorzitter wenst de hierkoze- nen geluk en spreekt de hóóp uitT dat zij bij de ingezetenen hetzelfde vertrouwen in het komende jaar zul len genieten, als dit bij de raad het geval is geweest. Reclames gemeentebelastingen. Die stukken, hierop betrekking hebbende, zijn ter inzage gelegd, met daarbij vermeld een advies omtrent de te nemen beslissing. Bij stellen, voor dienovereenkomstig te beslui ten, waarmede de raad accoord gaat. De vergadering wordt hierop door de Voorzitter gesloten. VEILING VEEN. Veiling van Woensdag 18 Oct. Peren: Brederode (val) 517 ct.; Comtesse de Paris 41 ct.; Herfst maagdeperen 4110 ct.; Saint Remy 516 ct. en Zwijndrechtse Wijnpe ren 1145 ct. Alles per kg. Appelen: Bellefleur (val) 4I2ct.; Bramley's Seedling 815 ct.; Cox Orange Pippin 845 ct.; Goudrei- nette (val) 416 ct.; Jonathan 16 45 ct.; Lemoenappel 6—18 ct.;No- tarisappel '617 ct.; Sterappel 4 25 ct.; Wijnappel 615 ct. en Al- lington Pippin 1121 ct. Alles per kilogram. Groenten: Andijvie 6 ct. p. kg.; Rode kool 7 ct. p. kg.; Savoye kool 59 ct. p. kg. en Prei 9 ct. per kg- VEILING WOUDtRICHEM. Op de speciale veiling van Dins dag 17 Oct. j.l. bedroeg de aanvoer plm. 10.000 kg peren, welke voor een groot deel uit Herfstmaagdeperen bestond. Ze werden als volgt ver kocht: Herfstmaagdeperen (export) 2oxf2 ct. per kg. Herfstmaagdeperen (binnenl.) 8V2 ct. per kg. Brederodeperen (binnenl.) 22% 24 ct. per kg. Voor deze veiling bestond evenals vorige jaren grote belangstelling. WERKENDAM Getrouwd: W. Timmermans 33 en W. v. d. Heuvel, 28 ;.j J- C. v.. d. Steenhoven, 27 j. en W. v. d. Lin den, 20 j.; J. Potters, 23 j. en E. Vink, 20 j.; R. Kamsteeg 25 j. en H. Bouman, 18 j. Overleden: Neeltje Pols, 67 j.,echt genote van C. Ruitenberg; Neeltje Schoon, 73 j., echtgenote van L. v. Elzelingen; Pieter Versteeg, 53 j. Hoornmonturen f 5.— Doublé randbril f 10.75 Doublé glasbril f 14.50 Nikkelen glasbril f 9.85 Nikkelen monturen. f 3.— Ook prachtcollectie Receptwerk binnen één dag gereed, ook reparaties aan Uw bril. Speciaal Ziekenfondsleverancier. HEUSDEN Tel. 79 Goud Uurwerken Zilver Optiek Eersteling A 28—35 f 34.— Eersteling C 28—35 f 28.— Eersteling rood A 28—35 f 35.— 28-35 f 27.— f 23.— Dore Dore Frumolle Bintjes A B A B Eigenheimer A Bevelander A Bevelander C Wilpo AB Meerlander A Voran A f 28.- 23— f 28— f 27— f 23— f 27— f 25.50 f 24— Alles incl, zak m. plombe franco huis, Andere soorten en maten op aanvraag. Zaadh., Tel. K 4199-298, HEDEL. voor Uw kleine schat kiesl U uit onze mooie modellen. De afwerking is weer eerste klas en de lak onverwoestbaar. Komt U vooral naar: Wijksestraat 128-130 HEUSDEN /CN voor 2V2 tonswagen Alles nieuw behalve de buitenbanden try Verder assen van 1 tot 10 ton draagvermogen voor auto- en paardentractie ^ENONDtW^ Levering van alle maten NIEUW, GECOVERD en GEBRUIKT voor auto- en paardentractie HANDEL KORTING Alle oude prijzen en prima kwaliteit, bovendien vergoeding voor reiskosten bij aankoop van minstens 75 gulden. Eigen gemaakte bedden vanaf f 48,— Extra aanbevolen ons „Succes" bed f 80,— Binnen vering bedden met 2 kapokken kussens vanaf f 85,— Wollen- en gestikte dekenstegen oude prijzen Stalen matrassen gegarandeerd vanaf f 28, Prima elubstel geheel gesloten en verend, bekleding moquette f 225— Moderne eetkamer, best. uit prachtig dressoir, 2 clubs, 4 stoelen bekl. wol moquette, grote tafel f 499,— Eiken dressoirs vanaf f 68,— Moderne eetkamer, bestaande uit keurig dressoir, grote tafel, 2 fauteuils, 4 stoelen bekleed met prima moquette De Clou van deze reclamecomplete huiskamer met tafel en dressoir. Salon garnituur zeer chique (beperkte voorraad) 4 clubs en 1 tafel old finish Prachtig bankstel rond model prima wol Epinglé gebloemd, geheel verend, iets geweldigs Bankstel met gobelin Een gotisch salonstel met tafel, zeer zwaar en gedistingeerd 4 clubs old finish 4 clubs eiken 4 clubs old finish, geheel gesloten Clubtafelsin alle modellen en Rookfauteuils vanaf Schitterende collectie dressoirs tegen reclame prijzen Old finisch eetkamer, gebeeldhouwd, zeer zwaar dressoir 180 br. 2 clubs, 4 stoelen, grote tafel met prima vochtecht trijp Dito eetkamer, iets lichter met prima wollen moquette Engelse eetkamer, uniek aanbod, compleet Dito, iets lichter Keukenstoelen per 6 stuks f 68— f 2 fauteuils, 4 stoelen met veren Eiken slaapkamer Blank eiken slaapkamer, klasse werk, kast 160 breed. Old finisch slaapkamer 3-deurs kast f 325,— 2 crapeauds 4 stoelen met prima moquette geheel verend 75.- f 460,- f 265,- f 325— f 195— f 198— f 498,— f 398,— f 498,10 f 140,— f 110 f 325— p r ij z e n f 29,10 f 695— f 575— f 398,— f 375,- f 85— f 96— f 295.10 f 460,- f 575,— f 285,- HAAST UI SLECHTS ÉÉN WEEK! even de Goekbandel van d» Firma Veerman binnen. Altijd succes genezer voor het gehele gezin: PUROL De huid blijft er gezond, zuiver, zacht, mooi en rimpelvrij door.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1950 | | pagina 4