DENK OM 15 NOVEMBER Fa. v. h. M. NORT Vakopticien Advertentiën8 cent per hoogte-millimeter Contracten op aanvraag. N.v.H.-tjes: Prijs per advertentie van hoogstens 20 millimeter, f 1. Advertentiën en berichten worden ingewacht tot Maandag middag en Donderdagmiddag uiterlijk 2 uur Dit blad verschijnt DINSDAG- EN VRIJDAGMORGEN Algemeen Redacteur: J. H. ROZA te Heusden Abonnementsprijs 1,95 per kwartaal, per week 15 ct., losse nummers 10 ct. Buitenlands Overzicht De toestand voor de troepen van de Verenigde Natie's is de laatste dagen enigszins verbeterd. Britten en Amerikanen vorderen bij Paktsjon. In het gebied van Won- ni erf' in het centraal gebied van Toksjon maakten de Zuid-Koreanen enige vorderingen. Door de luchtaanval, die 8o Ame rikaanse superforten op Sinoedjoe hebben gedaan, zou 90 procent van de stad zijn vernietigd. Rookzuilen van kilometers hoog stegen op. Communistische troepen zouden ten Noordoosten van Anjoe de Tsjongt- sjon zijn overgestoken en naar het Zuiden oprukken. Aan de Oostkust trokken zij terug. In de Woensdag gehouden speciale zitting van de Veiligheidsraad werd een door Engeland ingediend voor stel, om de Chinese communisten uit te nodigen voor een bespreking van MacArthur's beschuldigingen, dat ,zij in de Koreaanse oorlog tussenbei de zijn gekomen, mét 8 stem men tegen 2, Cuba en Nationalistisch China en één onthouding: Egypte, aangenomen. Zuid-Slavischi' gezant op SotesMijk De Koningin heeft Woensdagmid dag ten paleize Soestdijk, de nieuwe Zuid-Slavische gezant, de heer Mato Jaksic ontvangen,' voor het overhan digen van zijn geloofsbrieven. Dan immers zijn de oude kwartjes en vierkante stuivers ongeldig Men wissele ze vóór die dag in op de postkantoren IJ-tunnel zou niet moeten voorgaan De vereniging De Amsterdamse Haven heeft de gemeenteraad van Amsterdam verzocht te bevorderen, dat de plannen voor die tunnels bij Velsen en bij dé Hembrug voorrang zullen krijgen bovien die van de tun nel onder hie,t IJ. Iin de ogen van de buitenlandse reders blijft het Noordzee-kanaal, zolang hiet over-* brugd blijft, een tweede rangs-vaar- water, zo betoogt die vereniging. Dé IJ-tunnel en die voorzieningen voor de aan- en afvoerwegen zullen zul ke hoge bedragen eisen, dat de tun nel bij die Hembrug er wel nooit zal komen. Het is daarom noodzake lijk, aldus het verzoek, dat Amster dam zich duidelijk uitspreekt voor de volgorde: Velsertunnel, Hembrug- tunnel, IJ-tunnel. ling, geïllustreerde ontspannings- en modetijdschriften, albums, prent-i briefkaarten, felicitatie-drukwerken e. d. en naamkaartjes, sigarettenpapier in hulzen of boekjes, schemerlam pen, tuinmeubelen van hout en huis houdelijke artikelen van porselein. Toewijzingen uit hét Marshall-plan Op 1 November 1950 had Neder land van de E.C.A. te Washington toewijzingen (procurement authoriza tions) ontvangen tot een bedrag van, afgrond, 792 807.000 dollar (per 15 October 787.819.000 dollar). Mannen uit Rusland Zaterdag in ons land De honderd uit Rusland terugke rende Nederlanders zullen waarschijn lijk morgenochtend om 10 uur in Oldenzaal arriveren. Verscheidene onder hen, die in Duitse krijgsdienst hebben meege vochten, zijn huiverig de reis naar Nederland te maken, aangezien zij bevreesd zijn, dat zij dan zullen moe ten boeten voor hun onvaderlandse daden. Tien jongens, die niet als lid van Duitse formaties, maar als gedwon gen arbeiders in. Russische krijgsge vangenschap waren geraakt, hunke ren echter naar de terugkeer naar hun land. Met hun terugkeer zijn nog ver schillende moeilijkheden te wachten. Zo staat op de lijst van terugkeren- den een naam van hen die als over leden was opgegeven. Zijn vrouw is in die tussentijd gehuwd en uit dat tweede volkomen rechtsgeldige huwelijk is een kind geboren. De missie tot opsporing van ver miste personen zal aan alle repatri anten uitgebreide inlichtingen vragen over Nederlanders, die zij in de vreemde mochten hebben ontmoeten over wier lot men hier te lande nog geen zekerheid heeft. Mairimierskapel mtee naar Engeland De overtocht van het Koninklijke Paar naar Engeland aan boord van de kruiser Jacob van Heemskerck zal worden opgeluisterd door de Mari nierskapel van de Koninklijke Ma rine. De kapel zal bij het vertrek, tijdens de tocht en bij de aankomst in Dover zorg dragen voor het muzi kale gedeelte van het ceremonieel. Brand eist leven van twee kinderen Twee .kinderen van de familie Bak ker te Zuid-Scharwoude, een jongen van 9 en van 1 jaar, zijn bij 'n brand om het leven gekomen. De vader, die zich reeds ter ruste had begeven, werd Dinsdagavond om 10 uur door het gillen van een van zijn kinderen wakker. Met moeite kon hij zijn vijf jarig dochtertje in het in brand staan de bovenhuis bereiken en het geluk te hem haar naar buiten te brengen. Het 9-jarig zoontje, dat zijn vader gewekt had, kon echter door de 'he vige rookontwikkeling niet naar be neden komen en is gestikt. Het jong ste kind, een jongetje van een jaar, kon de vader niet meer bereiken. Ook dit kind kwam door verstikking om het leven. De moeder was bij buren op visite. De brand is vermoedelijk ontstaan door een defect aan de schoorsteen. Zielh na een maand gemeld Zekere W. uit Beilen was op 18 October naar de beroemde paarden markt te Zuidlaren in Groningen ge< weest. Hij had daar die bloemetjes eens flink buiben gezet en toen hij onder invloed van sterke drank des avonds met zijn auto naar huis reed, veroorzaakte hij een aanrijding, waar bij een marktkoopman onmiddellijk werd gedood. W. trok zich van de aanrijding niets aan .en zette zijn tocht naar huis voort. Die volgende dag las hij in de krant, dat he|t slachtoffer was overladen en daarvan was hij zo geschrokken, dat hij paar Frankrijk vluchtte. Daar is hij echter tot bezinning gekomen en thans heeft hij zich ge meld bij de politie te Assen. Hij leg de een volledige bekentenis af. Een Rembrandt in ons lanid terug De kunsthandelaar Kees Hermsen uit Den Haag heeft op de veiling van de nalatenschap van Lord Do- verdale bij Sothieby en Co. te Londen het beroemde zelfportret van Rem- brgpdt gekocht, waarop de schilder zich heeft uitgebeeld mét een nauw sluitend met bónt afgezette mantel en een zwart fluwelen muts, met om zijn hals een dubbele gouden ketting: met iuwelen. Het schilderij, bracht 21000 pond sterling: op. De heer Hermsen verklaarde, dat hij Jiet werk in bruikleen aan het Rijksmu seum te Amsterdam zal' afstaan. „Geen strenge winter" Een zestigjarige geboren Texelaar' en een groot natuurkenner beweert, dat de voorspellingen over een stren ge winter onjuist zijn. „Misschien komt er een beetje vorst in Januari, maar een strenge winter krijgen we in ieder geval niet", voorspelt hij. Aan de bomén, planten, trekvogels en andere dieren ziet hij diat. Als die winter streng' zou worden, zou de egel al in September een prima nest van dicht bladerwerk hebben ge bouwd en nu zijin de bladeren zelfs nog niet gevallen, aldus deze weer- voorspeller uit Texel. Uitbreiding grpiep weeldeartikelen Het voorstel van de minister van Financiën, prof. Lieftinck, die om zetbelasting te wijzigen, door o.m|. hiet aantal goederen, onderworpen aan resp. het tussentarief en het weeldietarief, uit te breiden, is aan genomen. In het tussentarief van de omzet belasting woirden door die jongste voorstellen van prof. Lieftinck ook gebracht: behangselpapier, linoleum e.d., vloerbedekking, fruit uit tropi sche landen met uitzondering van bananen, gedroogde vijgen, rozijnen, krenten, gedroogde pruimen en abri kozen. Onder het weelde-tarief van 15 pet. wil minister Lieftinck brengenbrid ge-, rooktafeltjes e.d., lectuurbakken e.d., voetenbankjes, theewagens, naai tafels ,e.d., boeken in lederen band of rug, bedkruiken, dassenpersen, theeketels, electrische gongs, botier- warmers, verschillende soorten brandkasten, fornuizen, geijsers en spiegels, koelkasten, luidsprekers, piano's en huisorgels, gerookte pa- Prins Bernharld weer op reis Prins Rernhard zal op 27 Nov. per vliegtuig op Malta aankomen en daar tot 30 Nov. blijven, aldus een bericht uit Yaletta (Malta). Het is waarschijnlijk, dat zijn be zoek samenvalt met dat van dé Ka- rel Doorman", die deze maand, ge ëscorteerd door torpedobootjagers en onderzeeërs, na,ar Malta koimt. Volgens gewoonlijk betrouwbare kringen zal de Prins tijdens zijn ver blijf Prinses Elizabeth van Engeland ontmoeten, wier lechtgenoot daar ge detacheerd is. Twee dames door auto aangereden Op de Rijksstraatweg te Duiven- drecht is de 62-jarige mevrouw J. M. Burger door een personenauto aan gereden en op slag gedood. De 38- jarige mej. E. J. d'Olivera werd bij dat ongeluk zwaar gewond. De auto slipte en reed in op de beide dames, die op een bus stonden te wachten. Mevlrouw Hertogh naar Singapore Maandag wordt mevrouw A. P. Hertogh per vliegtuig uit Nederland te Singapore verwacht. Zij zal voor liet Hoge gerechtshof getuigen in liet proces, dat over haar dochter Bertlia wordt gevoerd. De openbare behandeling van dit proces begint op 20 November en zal vier tot vijf dagen duren. Prins Bomhard tie Stockholm „Mijn reis was niet la te biest. Er begon zich ijs op die vleugels van mijn toestel af te zetten. Ik had last met de antenne en een of twee pla ten van de romp zaten los", zei Prins Bernhard tot Prins Bertil van Zwe den, die hem op hiet Stockholmse vliegveld Bromma begroette. De Prins was naar Zweden gevlogen om er de begrafenisplechtigheid van Koning Gustaaf V bij te women. Dertienjarige refdldte driie kinderen De 13-jarige Hans Bracco te Breda heeft het gepresteerd op drie verschil lende tijdstippen een kind uit het water te halen, dat op het punt stond te verdrinken. Hiervoor 'is hem het gouden Jan van Hoofkruis uitgereikt. Deze gouden onderscheiding wordt slechts zeer zelden door het hoofd bestuur der verkennerij toegekend. Gasthuisstr. 13 Gorinchem In verband met het komende Koninklijke Bezoek aan Engeland, van 21—24 Nov. a.s., zijü Nederlandse en buitenlandse foto-verslaggevers in deTgelegenheid gesteld, enige opnamen te maken op Paleis Soestdijk. Fotov.l.n.r. Prinses Irene met duifje, H. M. de Koningin, Prinses Margriet en Kroon-prinses Beatrix.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1950 | | pagina 1