De winter komt!! J0S.VANDEVEN ACCOUNTANTSKANTOOR A. KANT DAMES- EN HERENHORLOGES VERLOVINGSRINGEN Radio Apparaten Voor een goed boek nOaebji wJk[-omMxllsL Bieteariekea W, VAN STRATEN Zn, i u Dames handen Koop nil zoo'n PRACHTIGE WINTERJAS Winterjassen prachtmodel van f68 f 89,f 110,f120,— Jongensjassen sportlef Geweldige sortering OVERHEMDEN Regelmatig ontvangen wij dn nieuwste PHILIPS en N.S.F. Technisch Bureau „ELGO" Telef. 12 Eethen flMER Gelei C. VAN WIJK PH.zn. Firma CHARLES SCHREUDER Zn. W. P. v. d. Zalm waartegenover hij bereid is een huur verhoging te betalen. B. en W. heb ben in deze nog geen besluit geno men, doch zijn wel van de noodza kelijkheid van inwilliging van het verzoek overtuigd. Zij hadden zich over deze kwestie in verbinding ge- met de Centr. Techn. Dienst en heeft de Voorzitter met een ambtenaar van deze dienst, gistermorgen de situatie wezen opnemen. Hij had verzocht in deze spoed ie willen betrachten en de C.T.D. heeft hieraan gevolg gegeven op 'n wijze, die alle lof verdiend, want even voor de raadsvergadering ontving spr. van haar een bestekje met begroting. De kosten van het schuurtje, gemetseld uit een halve steens muur wordt be groot op f 525. De raad gaat er mede accoord, dat het schuurtje zal wonden, gebouwd en machtigen B. en W. miet de huur der overleg' te plegen, inzake de huur verhoging. Bericht van Ged. Staten, dat de gemeente voor 1950 nog 4 woningen zijn toegewezen. Het voorstel van B. en W. om deze woningen te accepteren, wordt door de raad aangenomen. Een schrijven, van de Maatschappij van Bouwkassen te Amsterdam, wordt aangehouden voor nader on derzoek. De Voorzitter deelt mede, dat in de vorige vergadering er reeds over is gesproken, om de gemeente woning C 19 te verhuren aan M. J. die Hak kert tegen een huur van f3.per week. Deze huur is thans door het prijzenbureau goedgekeurd, zodat B. en W. voorstellen thans de woning definitief aan de Hakkert toe te wij zen. De heer v. Ivooten acht dit voor stel wel wat laat, die raad wordt n.lj voor een voldongen feit geplaatst, aangezien de Hakkert de woning reeds een maand bewoont. Ook de toewijzing is losstaand, want deze is feitelijk alleen door de Voorzitter geschied. De Voorzitter zegt, dat de toewij zing geheel normaal heeft plaats ge vonden. Over dit geval schijnt heel wat stof te zijn opgewaaid, want spr. moest het in Brakd zelfs hoi'en Spr.'s mening is, dat v. Kooten het geval aanroert,- omdat hij in deze zijn zin niet heeft gekregen. Met algemene stemmen wordt de woning aan de Hakkert toegewezen. Aankoop bouwgrond van B. van Denderen. De Voorzitter licht toe, dat de grond aan het Molenpad hieel gun stig is gelegen om te boujwen en een oppervlakte hieeft van 4020 M2. B. en W. stellen voor het perceel aan te kopen .tegen f 1.90 per M2, dus tegen de prijs van f7638.Het prijzenbureau gaat met die prijs ac coord. Aankoop is mede nodig in verband miet de 4 toegewezen wonin gen. De heer O omen ach t het een hoge prijs. De Voorzitter wijst er op, dat het een zeer economisch terrein is om te bouwen. De hieer Oomen vraagt of ook particulieren die zelf willen bouwen, een gedeelte er van zouden kunnen krijgen Do Voorzitter zou daar sterk voor zijn. Met algemene stemmen wordt tot aankoop besloten. Aan het daarvoor in aanmerking komend gemeentepersoneiel zal een verhoging van 5 pet. op hun jaar wedde warden verleend dVer de maanden September tjm. December^ Enige bepalingen, die in de be zettingstijd zijn vastgesteld iein daar door per 1 December komen te ver vallen wonden opnieuw van kracht verklaard. De bepaling, dat slechts een goedgekeurde bok mag worden gehouden en die, waarbij werd be paald, dat een fiets op slot moeit staan, komen te vervallen. Wijziging begroting 1950. In dit verband deelt de Voorzit ter mede, dat naar de prijs van een sinepe is geïnformeerd en een prijs opgaaf is ingediend voor het maken van een torentje voor het drogen der slangen. De prijs van een sirene varieert van f60'tot f700, doch vol gens de brandweercommandant zou er een nodig zijn die f325.kost. De heer v. Kooten acht aanschaf fing niet nodig, aangmiezien de steen fabriek ook een sirene bezit. De heer M. Verheij Jzn. acht aan schaffing wel nodig, doch die andiere heren zijn van hetzelfde gevoelen als de heer v. Kooten, zodat geen sirene zal worden aangeschaft. De Voorzitter £teelt mede, dat die kosten voor een doelmatig torentje, waarvoor een tekeningetje aanwezig is, f725.bedragen, docll dat het in de aangegeven constructie zeker 50 jaar meegaat. De heer Oomen acht een droog- geliegenheid voor de brandslangen zeer noodzakelijk, er gaan nu zeer veel slangen door niet goed drogen verloren. Ook de andere heren zijn van de noodzaak overtuigd, doch achten het bedrag aan de hoge kant. Besloten wordt nog eens uit te zien of niet een goedkopere gediegenhieid gevonden kan worden. De begroting wordt verder gewij- nKoop nü voor SINT NICOLAAS I een mooi en tevens nuttig cadeau bij GROTESTRAAT 178 WAALWIJK Het huis voor goede kleding Inrichten, bijhouden en contro leren van boekhoudingen. Behandeling van belastingzaken. Hoogstraat O 119 HEUSDEN Telef. 64 WEER VOORRADIG Ook voor Reparatie staan wij steeds voor U klaar VOOR ALLES OP HET GEBIED VAN ELECTRICITEIT EN RADIO Official PHILIPS en N.S.F. Service. Firma L. J. VEERMAN Te koop afbraak enorme voorraad gebruikt hout en golfplaten, enz. enz. zigd overeenkomstig die voorstellen van B. en W. Vaststelling gem.-begroting dienst Ï95Ï. De Voorzitter leest de verschillen de posten der begroting voor. Bij de post voor het onderwijs der school m. d. Bijbel, welke post is vastge steld op het bedrag van f 20 per leerling, zegt de Voorzitter een schrij ven van het schoolbestuur te hebben ontvangen, waarin wordt verzocht het bedrag op f21 per leerling te wil len brengen. Besloten wordt het ver zoek in te willigen. Bij de post jaar wedde voor de wethouders, merkt de Voorzitter op, dat hij het bedrag van f 100 te laag acht. Er is tegen woordig aan het wethoudersambt heel veel werk verbonden. De heer Oomen is het hiermede eens. De heer v. Kooten zou thans niet meer aan verhoging willen beginnen, doch eerst de beslissing over de her indeling der gemeenten in de Bom- melerwaard willen afwachten. In de ze zin wordt besloten. Bij de post voor de kleuterschool waarvoor f500 is uitgetrokken, vraagt de heer v. Kooten of het wel nodig dig is dat deze post gehandhaafd blijft. De Voorzitter acht handhaving wel gewenst en wijst op het wetsont werp,, dat bij de Tweede Kamer op het kleuteronderwijs aanhangig is. De heer v. Kooten vraagt hoeveel kleuters de school bezoeken, waarop de Voorzitter antwoordt dat hij meent van 35 a 40. De Voorzitter meent dat het toe gejuicht mag worden, dat de ge meente reeds een kleuterschool bezit, in andere gemeenten is men nog met de oprichting bezig. De heer v. Kooten acht het de plicht der ouders hun jonge kinde ren zelf op te voeden en bovendien is hij het niet eens met de richting der school. De Voorzitter acht het volstrekt geen bezwaar dat 'teen openbare kleuterschool is; voor kinderen tot 6 jaar acht hij dit van geen belang. Besloten wordt de post te handha ven. Bij de algemene beschouwingen merkt de heer v. Kooten op, dat geen enkel raadslid in de korte spanne tijds, dat de cijfers worden voorge lezen, deze kan verwerken. De Voorzitter merkt op, dat de begroting ter inzage heeft gelegen, doch hij is 'het er mede eens, dat bet beter was om ze, evenals dat in de meeste .gemeenten gebeurt, ze te doen onderzoeken door een commissie. De begroting wordt hierop in ontvangst en uitgaaf de gewone dienst oetref- fende, vastgesteld op het bedrag van f 53885,09 met een post onvoorzien groot f1198,01, een bedrag dat de Voorzitter laag acht. De kapitaal- dienst wordt vastgesteld met eenont vangst van f28152,10 en een uit gaaf groot f39594,06. Benoeming leden adviescommissie. In deze commissie hebben alleen zitting de 5 raadsleden. Allen, behal ve de heer v. Kooten verklaren zich bereid voor het jaar 1951 lid der commissie te zijn. De heer v. Kooten wil zijn besluit nog enige dagen in beraad houden. De Voorzitter zegt dat het de raads leden bekend is, dat in het afgelo pen jaar besloten is van J. Bou- man een stuk grond aan te kopen voor de bouw ener woning voor de familie van Ommeren. Alle instantie's hebben liet besluit goedgekeurd en het prijzenbureau ging accoord met de prijs van aankoop. Toen echter de acte van de verkoop bij de No taris moest worden gepasseerd, deel- Bouman mede dat hij van de ver koop afzag. B. en W. hebben de situatie besproken en spr. zelf heeft nog getracht Bouman tot andere ge- te brengen, doch zonder resultaat. B. en W. stellen thans voor Bou man >een procedure aan te doen, zijn handelwijze lijkt nergens op. De heer v. Kooten is huiverig van procederen, men begint er mede, maar wanneer en hoe is het einde. De Voorzitter acht een beslissing in deze niet twijfelachtig, ook een rechtsgeleerde verzekerde hem dat de gemeente deze procedure zeker zal winnen en Bouman ook in de kosten der procedure zal worden veroor deeld. Op de vraag van de heer v. Koo ten, wie bij de verkoop tegenwoordig was, antwoordt de Voorzitter van Dirk Bouman. Beiden erkennen trouwens ook de verkoop. Besloten wordt tot procederen over te gaan, doch Bou man nog gelegenheid te geven, om zich in 5 dagen te bedenken. Rondvraag. De heer M. Verheij Jz. vraagt 'hoe of het zit met het hek bij de school. Die Voorzitter merkt op dat dit een zaak is die het schoolbestuur en niet de gemeente aangaat. De heer Oomen deelt mede dat het hek is hersteld. De openbare vergadering wordt hierop gesloten. De raad gaat over in geheime zitting. Dit boek is verkrijgbaar bij Boekhandel Firma L. J. VEERMAN Telef. 19 Heusden MOEILIJKHEDEN? Abonnés kunnen gratis vragen stellen. Wendt u tot de redactie van ons blad en het antwoord verschijnt t.z.t. DENKT U ER OM? 1. Elke vraag op een afzonderlijk vel. 2. Gegevens zo uitvoerig mo gelijk. 3. Gewenste herkenningslet- ters aangeven, naam en adres ver melden. 4. De vragen worden in de lcopy zo kort mogelijk weerge geven. Elk antwoord geldt dus één bepaald geval. 5. Bij kwesties in zake arbeidsverhoudingen, sociale verzekering e.d. moeten branche en adres van het bedrijf wonden opgegeven. J. Z. Mijn buurmans takken han- ver over de afscheiding heen. Wat mag ik daar mee doen? Antwoord: U mag die takken on gestraft afsnijden. H. v. E. Wanneer een bedrijf tegen brand verzekerd is, ik bedoel 'n groot bedrijf zoals een machinefabriek of wollenstoffenfabriek, is zo'n bedrijf dan ook verplicht een nachtwaker in dienst te nemen? Antwoord: Het is geen usance dat die bepaling in de polis opgenomen wordt. Alleen, wanneer de fabriek het doet, kan zij daardoor een vepl lagere premie afsluiten. Verplicht is de fabriek het dus niet. C. B. Hoeveel burgers zijn er bij het bombardement van Rotterdam destijds omgekomen? Antwoord: Tengevolge van de oor logshandelingen op 14 Mei 1940 zijn 874 inwoners van de stad Rotterdam overleden. Het bombardement van het westelijk stadsgedeelte op 31 Maart 1943 kostte aan 420 slachtoffers het leven. R. O. Is het voor een beroepsmili tair uit het KNIL mogelijk over te gaan naar het K.L. Kan hier bij de korporaalsrang behouden worden en is dienstname als „kortverbander" mo gelijk Antwoord: Wanneer de beroepsmi litair indertijd de wens te kennen heeft gegeven naar de K. L. over te gaan, gaat hij in principe in zijn hui dige rang van korporaal over. Wan neer hij destijds een kortverbandakte had bij het KNIL, komt hij niet voor overgang bij de K.L. in aanmer king en zal hij moeten afvloeien. Dienstneming in kort dienstverband bij de K. L. is voor deze categorie niet mogelijk. C. v. W. Ik ben voor de tweede keer getrouwd met een weduwnaar die 8 kinderen heeft. Toen wij trouw den had hij niets, maar wij zijn he laas niet op huwelijkse voorwaarden getrouwd. Wat is nu mijn deel? Zijn kinderen zijn allemaal uit huis ge gaan en hebben nooit iets voor,.ons willen doen. Kunnen ze nu ook mijn kleren verkopen Antwoord: Nee, weest u daarover maar gerust. De kleren zijn uw ei gendom. Zoals u zelf reeds opmerkt, was het beter geweest, wanneer u op huwelijkse voorwaarden getrouwd was. En of de kinderen nu wel of niet voor u gezorgd hebben, ze blijven toch wettige erfgenamen. De tweede echtgenoot kan niet meer voordeel uit de nalatenschap genieten dan het kleinste deel dat één der voorkinde ren ten deel valt en in ieder geval niet meer dan een vierde deel van de goederen van de overledene. Waar vragen als deze zo ingewikkeld zijn, dat men zonder nadere gegevens" niet kan verdelen, raden wij u aan, u tot een notaris te wenden. E. v. d. K. Kunt u mij ook zeggen, welke goederen vrij van invoerrech ten zijn in Engeland en Amerika Soms stuur ik pakjes waar men daar 7 of 12 sh invoerrechten op moet betalen, soms heeft men niets te betalen. Antwoord: Dat kunnen wij u he laas niet mededelen, daar men dat hier niet kan opgeven. U kunt het vermoedelijk wel te weten komen door aan de betrokken consul te schrijven. Amateur, i. In hoeverre mag een amateur-fotograaf zijn foto's bereke nen? 2. Mag een amateur-fotograaf bij elke gelegenheid foto's maken in zijn hoedanigheid als amateur? AntwoordEen amateurfotograaf kan ons inziens niet meer dan de kosten berekenen die hij gehad heeft. Vraagt hij meer dan maakt hij winst en houdt hij op amateur te zijn. Het spreekt vanzelf dat zijn „verkoop" dan ook maar tot familie en vrien den beperkt blijft. 2. Als fotografe ren toegestaan is, dan kan iedereen voor zijn eigen genoegen dat doen, niet met het oog om er winst mee te maken. nog van zuiver wollen kwaliteit in Velours, Cromby, enz. tegen de oude lage prijzen. kwaliteit is echter zeer geschikt voor Uw jongens. Ze kunnen een stootje hebben. Pr ij zen zo laag, waar U ze straks niet meer voor kunt kopen* Voordien hadden wij nooit een grotere keuze en allemaal nog tegen de oude prijzen. Waaronder de bekende Rexalco hemden met losse en vaste boord en tribunais. Spreekuren: Maandag t/m Vrijdag van 6—7 uur. een prachtsortering KLOKKEN met Bim-Bam slagwerk PENDULES met Gong- en Bim-Bam slag WEKKERS en een grote keuze Heren Zakhorloges reeds vanaf f 13.50 Onze sortering Gouden H, D, Z. is uniek H008STRAAT 16 JUWELIER sedert 1880 80RINCHEM Wendt U tot ons en wij leveren U uit voorraad of op de kortst mogelijke termijn een toestel van een der bovenstaande wereldmerken. Wij laten U deze toestellen graag eens rustig bij U thuis beluisteren zonder enige verplichting uwerzijds. Wij beschikken over de meest moderne meet-instrumenten, waardoor wij Uw toestel vakkundig en vlug kunnen repareren. naar met veel bergruimte in laden en legkast kunt U bij ons kiezen uit een keur van zeer moderne modellen in fraaie lak-afwerking. Kom even kijken bij: Wijkssstraat 128-130 - Tel. 49 HEUSDEN Voorradig bij Bergstraat Wijk TELEF. 27 ALMKERK. door GRAHAM GREENE Het boek van de film Met 16 filmfoto'» Geb. 1 <3 Qf\ slechts T- J'7U 'Ieder die de RIm genen beeft, «I dit 'meeslepende filmverhaal willen bezitten. CONTACT Ue,f!Fa/h.**h2*_ *>o*e atjj*- TP<t Bij guur weer en ^huishoudelijke arbeid

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1950 | | pagina 7