Binnenland Buitenland Visitekaartjes Aan boord van de Atlanta FIRMA L. J. VEERMAN Helpt Ambon besluit, achten wij wel een van de mooiste bepalingen, die voor hen ge nomen zou kunnen worden. Kapper van Een in biet gedrang' De bekende kapper van Een, de heer M. v. R., was dezer dagen in Zeeland bezig om kaalhoofdigen een haardos te verschaffen. Zijn strijd te gen de kaalheid is anders gelopen dan hij vermoedelijk had gedacht. Al thans, toen hij zitting 'hield in de So ciëteit „De Vergenoeging" kwam ook de politie op bezoek, niet echter als betalend patiënt, maar als dienaresse der gerechtigheid. Op vermoeden, dat de kapper on bevoegd 'de geneeskunde uitoefende, kreeg hij een proces-verbaal en werd een flesje met haarwater in beslag genomen. De kapper van Een zette ondanks dit proces-verbaal zijn werk zaamheden toch door. Prins IJ erin hard naar Zuid)- Amerika Z.K.H. Prins Bernhard zal op ver zoek van de regering omstreeks eind Maart een bezoek brengen aan Ar gentinië, Chili en Uruguay. Het ligt in de bedoeling van de Prins de reis per vliegtuig te maken. Voor de feestdagen Met het oog op de feestdagen kun nen de gemeentebesturen toestaan op i, 2, 4, 21, 22 en 30 December de winkels voor het publiek open te houden tot uiterlijk 21 uur. Stalen strop gebroken Aan boord van een drijvende kraan liggende te Amsterdam, is een stalen strop, waarin een 5 ton wegende boomstam hing, gebroken. De boom stam kwam op bet dek van de kraan terecht en maakte een gat, juist be ven de woonruimte van de kraan schipper, die zich daar met zijn vrouw en vier kinderen bevond. De 33-jarige vrouw werd door de ijzeren delen ernstig aan het hoofd en ge laat gewond en is aan de verwondin gen overleden. Fraude op Schiphol Door 'de recherche van de rijkspo litie op de luchthaven Schiphol zijn aangehouden een hoofduitvoerder, be nevens een directeur van 2 aanne mersmaatschappijen, zulks in ver band met een gepleegde fraude bij het aanleggen van start- en rolbanen op die luchthaven. Zeldzame bloem hi bloei In diergaarde Blijdorp te Rotter dam bloeit thans een amorphophalles titanum beke. Dit is een soort arons kelk met een knol van niet minder dan 28 kg en een bloem van een meter hoogte en een halve meter mid dellijn. Deze plant heeft in Neder land het laatst gebloeid te Wagenin- gen in het jaar 1937 in de Rijks landbouwhogeschool en is afkomstig uit Noord- en Midden Sumatra. Woningbouw in September 1950 Volgens officiële gegevens werden in de eerste drie kwartalen van 1950 34.136 nieuwe woningen gebouwd te gen 29.188 in dezelfde periode van 1949. In September 1950 werden voltooid: (tussen haakjes de cijfers van Sept. 1949), Noordbrabant 812 (576). In September j.l. werden 6530 wo ningen in uitvoering genomen. Ons Feuilleton 0 Op het stoomschip Atlanta, dat op zekere dag voor zijn reis van Li verpool naar New-York vertrok, be vond zich een buitengewoon groot aantal schone vrouwen. Dit beweerde de scheepsdokter ten minste, en hij ging door voor een autoriteit op het gebied der beoordeling van vrouwe lijke schoonheid. Mrs. Loveland, zo verklaarde hij aan de speeltafel in het rookvertrek, is verreweg de mooiste van alle da mes hier aan boord; zij staat op de passagierslijst vermeld als mevrouw Loveland, met haar kamenier... Zij is een rijke weduwe, en de aanzienlijkste personen van Baltimore, completeerden de aanwezigen, telt zij onder hare familie. De 'eerste passagier aan boord,, wien het gelukte met de schone da me 'kennis te maken, was zekere Mr. Door hét lot verratten Een prijs die op een lot viely werd aan twee jongens van 13 en 8 jaar te Doetinchem noodlottig. Dezer dagen was bij iemand inge broken en werden er een aantal lo ten ontvreemd. De eigenaar van de loten had échter de nummers geno teerd en het toeval wilde nu, dat op een der loten een koe viel. Toen de (onrechtmatige) houder.van bet lot de koe in ontvangst wilde nemen, werd hij aan de tand gevoeld. Hij verklaarde het lot gekocht te heb ben van een schooljongen. Dit bleek op waarheid te berusten want al spoe dig had men de knapen, die de in braak hebben gepleegd te pakken. Thans is de vraag, wie de koe eigen lijk toekomt. Géknojei niet lege flessen Bij een melkfabriek te Rotterdam is door personeel geknoeid met lege flessen. Er werden steeds meer le dige flessen opgegeven dan in wer kelijkheid werden ingeleverd. Zo doende ontvingen de daders meer geld dan waarop zij .recht hadden. De schade over 1949 bedraagt voor de fabriek f24.000 en over de eerste tien maanden van dit jaar f 17 500* In verband hiermede zijn dertien personen aangehouden, allen ver dacht hierbij betrokken te zijln ge weest. Onderscheidingen uitgereikt Koning George* VI heeft koningin Juliana de „Royal Victoria chain" en prins Beenband de versierselen van „Knight grand cross of the Victorian order" ver leiend, zo wordt medege deeld in een hofcirculaire van Buc kingham Palace. Koningin Juliana heeft koningin Elizabeth en prinses Elizabeth, her togin van Edinburgh, benoemd tot grootkruis in de orde van de Neder landse leeuw ein de hertog yan Glou cester ,de broeder des koriings, tot grootkruis in de orde van het huis van Oranje. De „Royal Victoria chain", die in 1902 door koning Eduard VII is in gesteld, wordt slechts bij bizondere gelegenheden verleend. Behalve aan koning George, koningin Elizabeth en andere leden van de Britse ko ninklijke familie is de keten verleend aan de Nizam van Haiderahad, de Sjah van Perzië en de aartsbisschop van Canterbury. De „Royal Victoria order" is door koningin Victoria gesticht. Amerika en Nteuw-Gulnea Het standpunt van de Amerikaanse regering in de kwestie Nieuw-Guinea is niet veranderd, aldus verneemt de diplomatieke correspondent van Ane- ta in kringen van het Statie departe ment. De regering ziét met belang stelling de aanstaande conferentie tus sen Nederland en Indonesië tegemoet in de hoop dat deze aangelegenheid, die de Amerikaanse regering strikt als een zaak tussen Nederland en Indonesië beschouwt, vreedzaam en vriendschappelijk zal worden opge lost. Geruchten als zou dé zaak be sproken zijn tussen president Tru man en de Nederlandse ambassadeur dr. Van Royen worden in Washing ton „als volkomen ongegrond" ge kenmerkt. Peter Harrison, spoorweg-koning uit Chicago, die onvermoeid de cham pagne-kurken liet knallen. Toen 'de Atlanta de haven van Queenstown aandeed, en de passa giers drie uren aan wal konden door brengen, huurde de spoorwegkoning de mooiste wagen die daar te krijgen was, ten nodigde Mrs.- Loveland uit een 'tochtje met hem te maken. Na hun terugkomst aan boord, ge leidde hij de dame met buitengewo ne 'beleefdheid tot aan de deur van hare kajuit en weigerde beslist enige mededeling te doen omtrent de in houd van het gesprek, dat hij met haar gehouden 'had. Mrs. 'Loveland, zo verklaarde hij, 'is een dame, die aller achting ver- verdient. 'Aanvankelijk hield ik haar voor ieen coquette, maar ik verzeker u, mijne heren, dat ik van opinie ver anderd "ben, en geef iedereen de raad, in mijne tegenwoordigheid slechts met eerbied over haar te spreken. Daar 'Mr. Harrison bekend stond als 'iemand, die zich gewoonlijk niet zeer eerbiedig over de schone sekse uitliet, maakten deze woorden indruk NéiterlaiWl ging in 1949 minder uit dan in 1948 Uit een publicatie van het centraal bureau voor ide statistiek blijkt, dat in 1949 per inwoner f9.82 (f 11.55 in 1948) aajn toegangsbewijzen voor vermaak wend uitgegeven. In totaal besteedde het publiek in 1949 hieraan f97 millioen (d.i. f15 millioen min den* dan in 1948), waarvan f53 mil lioen f63 millioein) aan bioscopen en f 12 millioein (f 1:2 millioen) aan spo rtwed strij dien. De gemiddelde prijs per toegangs bewijs was f 0.88 (f 0.90), bet gemid delde aantal toegangsbewijzen was per inwoner 11.1 (12.8). Ondier de 1015 Nederlandse gemeenten zijn er 134 (met gezamenlijk slechts 2.4 pet. van de totale bevolking van ons land) waar geen vermakelijkheidsbe lasting wordt geheven. De vermake lijkheidsbelasting opbrengst in 1949 bedroeg f24 millioen tegen f26 mil lioen. in 1948. Credieten voor boeren en tuinders Bij de eerstvolgende toewijzing van gelden van de Marshall-hulp zal f 2 5 millioen beschikbaar komen voor een borgstellingsfonds voor land en tuin bouw. Dit fonds zal dienen voor even tuele credietverstrekking aan boeren en tuinders door de Boerenleenban ken. Aan de landbouw zal 20 milli oen en aan de tuinbouw 5 millioen ten goede komen. Groeten terug op de opgelaten ballonnen Ruim zestig mensen achter het IJzeren gordijn hebben geantwoord op de groet, overgebracht door bal lonnen, die onlangs werden opgelaten in Nederland ter gelegenheid van de rijdende tentoonstelling van de E.C.A. Op allerlei slinkse wegen heb ben zij het antwoord-formulier, dat aan de ballon vastzat naar de vrije wereld weten te smokkelen. Een 30-jarige boer uit een dorpje m de Russische zone schreef: Uw ballon gevonden. Beantwoord uw groet uit de Britse zone van Berlijn, want van de Russische zone uit is dit niet mogelijk. Wij zijn geen vrije mensen meer. Hebben de moed echter niet verloren en hopen, dat de vrije wereld ons niet vergeet. Het "kost ons dagelijks veel hoofdbre kens op welke wijze wij aan de zware verplichtingen moeten voldoen. Van de oogst moeten wij zoveel afstaan, dat wij haast niets voor onszelf over houden. Aan alles is hier gebrek. Een 75-jarige man schreef: Hoor de voor het eerst over de Europese economische samenwerking. Pracht idee. Veel succes, maar stuur alsje blieft geen propagandamateriaal. Een Eindhovense afzender kreeg een minder prettig antwoord uit Eet goede Frankrijk. Een boer schreef hem: Ik eis van u 3500 francs scha devergoeding, want mijn paard beeft uw ballon opgegeten en is toen ziek geworden. Doktersrekening 3500 frs. Ook niet erg vriendelijk was een Duitse tuinder, die antwoordde: Stuur liever meer van zulke bal lonnen, maar niet zoveel van jullie groente. op de aanwezigen. Harrison is verliefd op de mooie weduwe, dacht men algemeen aan boord Van de Atlanta. Toen de gevierde dame de vol gende 'morgen in een keurig toilet op het dek verscheen en op een arm stoel plaats nam, dacht iedereen dat Mr. Harrison zijnklapstoel naast haar zou schuiven, maar hij vergenoegde zich met eerbiedig de hoed voor haar af te nemen en nam toen plaats naast Miss Mary Foster, een beval lig jong meisje uit San Francisco. Schijnbaar was hij niet verliefd op de weduwe, en zij niet op hem, maar hij had opgehouden ongepaste opmerkingen, haar betreffende, te ma ken. Na het ontbijt begaf zekere Mr. Ralph Manor, een der eerste sports men uit Boston, zich naar de kajuit van de scheepsdokter, door wie hij, na een langdurig onderhoud, zich aan de schone weduwe liet voorstel len. Mr. Manor, enigszins verlegen van aard, kwam bij de eerste kennisma king niet veel verder, maar twee da gen later zag men hem in een ver Goud in zijln schoenen In. Amerika zijln twee gioudsmok- kelaars gearresteerd, idie op heit punt stonden per vliegtuig naar India te vertrekken. Zij liadidem 68 leg goud bij zich. Een der mannen hajd bijna zes kg in de hakken en tussen de zolen van zijn schoenen verborgen. Door de arrestatie van de beide mannen is vermoedelijk het spoor gevonden van een "internationale ben de goud-smokkelaars, die voor mil- lioenen dollars aan goud uit die Ver enigde Staten heeft gesmokkeld. Verzet in Nepal gestaakt De C o ngr est roependie in Nepal in verzet gekomen waren tegen de regering van de minister-president ein de Rana, hebben hun nationalistisch verzet gestaakt, nadat de regerings troepen tegen hen in het geweer kwamen. 2000 Gezinnen dakloos Bij overstromingen in Californië, die zijn ontstaan door stortregens en smeltende sneeuw, zijn 2000 ge zinnen dakloos geworden. De tabak sbrandein Reeds zijn ongeveer 600 tabaks- schuren in het Besoekisché door brandstichting vernield. De politie maakte bekend, dat de activiteit der brandstichters gedurende de laatste dagen afneemt. In verband met deze mededeling, voegt men er in Sura- baja ironisch aan toe, dat zulks niet behoeft te verwonderen, aangezien er bijna geen schuren meer inbrand zijn te steken, daar zij £0 goeld als alle door het vuur vernield zijn. Niemandsland1 in Korea? Franse en Britse vertegenwoordi gers 'te Lake Success dringen er bij de Verenigde Staten krachtig op aan een gedemilitairiseerde zone aan de grens van Korea en Mandsjoerije te aanvaarden, opdat er een einde komt aan liet Koreaanse conflict. Dit is van temeer betekenis nu de Verbonden troepen tot de Mandsjoe- rijse grens zijn opgerukt. Ondertussen wordt steeds meer melding gemaakt van geïnfiltreerde communistische gueri 11 a-troepen Kou uit Siberië ovier Europa? In vele delen van Europa hebben stormen en noodweer gewoed. Over Siberië heerst ©en hevige koude en men vreest, dat déze koudegolf over Europa zal Rekken. Ook in Finland is het zeer koud. In Californië en Navada hebben overstromingen véél schade veroorzaakt. Over dé Visaya- eilanden (Philippijnen) trok een wer velstorm. Langs de Zweedse kust woedden zware stormen. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM. Op de veemarkt van Dinsdag 21 November werden in totaal aange voerd 5184 stuks, en wel vette koeien en ossen 775; gebruiksvee 1773; vet te kalveren 40; graskalveren 358; nuchtere kalveren 946; varkens 131; biggen 553; paarden 208; veulens 10; schapen of lammeren 303; bok ken of geiten 87. Prijzen: vette koeien 2.302.50, 22.20, 1.852; vette kalveren 33.20, 2.602.80, 22.40; gras kalveren 320220170; nuchtere kalveren 58:50—45; biggen 4540 30; slachtpaarden 1.601.551.50 schapen 1109060; lammeren 90 75—60; kalfkoeien 940-840—740; melkkoeien 940840740; vare koeien 600525475; vaarzen 650 600525; pinken 4504003 50. ZOALS ALTIJD HEBBEN WIJ OOK NU WEER EEN PRACHTCOLLECTIE A. H. van Puffelen DRUKKERIJ HEUSDEN De strijd op Ambon is nog niet beëindigd. De berichten van de Re publiek spreken weliswaar van over gave en neerleggen van wapens, doch geen sprake. De strijd duurt omver- vplgens Amboinnesie zijde is hiervan mindere! voort, neemt zelfs in he vigheid toe. De houding van de Ne derlandse regering is echter in dezie strijd volkomen passief. Geen hand wordt uitgestoken, om het broeder volk in zijn 'levensstrijd daar in het Oosten te helpen, hetgeen Neder land toch niet alleen zedelijk, maar ook volgens ide bepalingen neergelegd in R.T.C.navereenkumisit verplicht is. De toestand op Ambon en de ove rige eilanden is tengevolge van dezie houding, voor zover het de voedsel positie en medische hulp betreft, uiterst bedroevend. Het Roode Kruis wordt niet op de z.g. „niet-bevrijde gebieden' 'toegelaten én tengevolge daarvan is er dan ook aan al bet nodige gebrek. Zuigelingen en kinde ren sterven dagelijks, gewonden en zieken worden niet op deskundige wijze geholpen, besmettelijke ziekten breiden zich uit. Neem daarbij mqg liet tropische klimaat en ge kunt u enigszins een juist denkbeeld vormen van de huidige toestand. Inderdaad mag men in de kerken op Ambon zingen: „Vestigt op Prin sen geen betrouwen..." Het Nederlandse Volk laat echter Ambon in zijn groite nood niet in de steek. De Stichting „Door de Eeu wen Trouw", stelt alles in het werk om dit arme volk te helpen. Zij laat geen poging na, de Nederlandse Re gering te wijzien op haar plicht tot ingrijpen, bekoiStigt vele .onkosten: bijv. de reis van de Z.Molukse dele gatie naar Lake Success, verzamelt voedsel, kleren etc. om dit ter gele gener tijd naar Ambon te zendén. Natuurlijk begrijpt u wel, dat voor dit alles veel geld nodig is en hoewel deze zomer reeds een beroep op u is gedaan, neem ik langs deze weg thans weer de vrijheid u te verzoe ken. ee:n gave bij te dragen voor Ambon. In de gemeenten Andel, Alihikerk, D lissen, Giessen en Rijswijk werden reeds collecten gehouden, m de ove rige gemeenten Van het Land van Heusden en Altóna echter nog niet. Inwoners van deze gemeenten, die een dergelijke collecte willen orga niseren kunnen bij ondergetekende informaties inwinnen. De Stichting stelt namelijk voor collecten mooie speldjes beschikbaar, uitgevoerd in de Ambonnese kleuren: Rood, wit, blauw* en groten. Helpt toch allen mede, Ambon heeft e,r recht op! Stort een bij drage op postgiro 426 van genoemde Stichting te Eindhoven, terwijl on dergetekende ook gaarne voor door zending van uw bijdrage wil zorg dragen. Namens de Stichting „Door de Eeuwen Trouw" Ara. Land van Heusden en Altena, E. HAK, Giessen N.Br. trouwelijk gesprek gewikkeld met Mrs. Loveland op het dek wandelen. Harrison sloeg beiden met een veel betekenende glimlach gade, en dacht: ga je gang maar, beste jongen, met jou praat ze wel, maar ik bezit haar vertrouwen. Nu heeft ze nummer twee al onder handen, zeiden de passagiers vooral de vrouwelijke. Toen Mr. Manor echter de weduwe de volgende dag op het dek ont moette, sprak hij haar niet aan, maar liet het bij een eerbiedige groet, zon der verder notitie van haar te nemen. Mrs. Loveland schijnt haar aanbidders niet lang te behouden, zeide Miss Foster tot Harrison, ter wijl ze hem spotachtig aankeek. Stel u gerust, gaf de spoor wegkoning ten antwoord, zij behoudt ze zolang ze haar bevallen. Dan duurt dat niet lang; met u was het tenminste reeds spoedig uit, hernam het jonge meisje op scherpen toon. Als u, Miss Foster, slechts de helft der aantrekkelijkheden van Mrs. Loveland bezat, zou het een geluk voor u zijn, repliceerde de rijke man vrij hatelijk. Hij begaf zich erg uit zijn humeur naar de speeltafel, en liet het beledigde meisje met haar overpeinzingen alleen. De schone weduwe zat intussen in haar bontmantel gehuld, nabij de salons, terwijl haar blikken op de horizon gericht waren. Haal mijn reukflesje eens, je weet wel -dat ronde, zeide ze tot, haar kamenier, die op een paar schre den afstand van haar plaats genomen had. Het meisje overhandigde 'haar een ogenblik later een keurige fla con met zilveren dop. Door een onverwachte beweging van het schip, liet ze de flacon val len, die over het hellende dek rolde, en voor de voeten van een knappe, blonde Engelsman terecht kwam. Hij raapte het sierlijke voorwerp op, en stelde het met een beleefde buiging Mrs. Loveland ter hand. Met een innemende glimlacht be dankte zij en knoopte een gesprek met hem aan. (Wordt vervolgd), Pretorialaan 200 Hilversum BESTEL TIJDIG LEVERING FRANCO HUIS

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1950 | | pagina 6